Дописници МКДОпштински вести

Општина Крива Паланка ќе постави фотоволтаични панели на училиштата

Општина Крива Паланка ќе постави фотоволтаични инсталации на кровните конструкции на три централни училишни објекти во градот. Инвестицијата ќе се реализира со средства обезбедени преку Министерството за финансии како грант од Европска Унија за подобрување на рурална инфраструктура. 

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close