Дописници МКДОпштински вести

Општина Кочани доби финансиска помош од државата за изградба на полски пат до земјоделските површини

Општина Кочани доби 1,96 милиони денари за реконструкција на полскиот пат во месноста Кривулица, во атарот на селото Тркање. Средствата се одобрени од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство  и  се наменети за руралната инфраструктура, односно за подобрување на пристапот до обработливи земјоделски површини во подрачја во кои има интензивна земјоделска дејност.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close