0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Одложено судењето за „Титаник 2“, обвинетиот Бедредин Ибраими сметал дека расправата била закажана за 8 февруари

Судењето за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година „Титаник 2“ е одложено бидејќи обвинетиот Бедредин Ибраими сметал дека следната закажана расправа е на 8 февруари и не дојде на денешното рочиште.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close