ЕвропаЕвропа.Портал

Обилни врнежи снег предизвикаа проблеми во Австрија

Снегот, кој без прекин врне од чевртокот, предизвика големи проблеми во многу делови на Австрија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close