Дописници МКДОпштински вести

Нормализирано собирањето на сметот во повисоките делови на Штип

Нормализирано е собирањето на сметот во повисоките делови од градот, информираше денеска директорот на ЈП „Исар“-Штип, Живко Тасев. Поради тесните коловози, појавата на голомразица на неколку улици во повисоките делови на градот изминатите денови не се собирал сметот, но од денеска почнува да се нормализира работата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close