Дописници МКДОпштински вести

Низ истокот и југоистокот од Македонија се вози во зимски услови

Проодни се магистралните и регионални патишта во источна и југоисточна Македонија. Раководителот на регионалната подружница ЈП „Македонија пат“-Штип, Кире Коцев вели дека сообраќајот се одвива во зимски услови и оти нема препреки од наноси од снег на патиштата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close