Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталИнтервју

Николовски: 2019 – година за капитални инвестиции во земјоделството

Изготвување стратегија за сигурен пласман на производството и реализација на капитални инвестиции посебно во преработувачката индустрија и водостопанството, се приоритетните активности на годинашната агенда на Министерството за земјоделство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close