0_Магазин.ПорталПатувања

Нијагарските Водопади замрзнаа

Нијагарските Водопади замрзнаа, што не се случува првпат, кога се работи за зимските месеци.

Лос Анџелес, 23 јануари 2019 (МИА) – Нијагарските Водопади замрзнаа, што не се случува првпат, кога се работи за зимските месеци.

Студениот бран којшто го зафати североистокот од САД од водопадите направи леден ѕид. Слики од сето тоа секојдневно се споделуваат на социјалните мрежи.

Некои ја споредуваат убавата глетка со 3Д хит-цртаниот филм „Замрзнато кралство”. си/

Таг
Back to top button
Close