СветСвет.Портал

Нетфликс отстранува епизода од сатирично шоу по барање на Саудиска Арабија

Компанијата Нетфликс соопшти дека од интернет платформата за гледање во Саудиска Арабија, е повлечена епизода од шоуто „Патриотски закон со Хасан Минхај“, откако саудиските власти се пожалиле на содржината на програмата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close