Дописници МКДОпштински вести

Непрописно паркираните возила го отежнуваат чистењето на снегот во Струга

Поради непрописно паркирање возила низ струшките улици, екипите на јавното претпријатие „Комунално“ од Струга се соочуваат со проблеми околу расчистувањето на снегот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close