Makedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДТема

Немањето работници и намалените површини најголем проблем за преработувачката индустрија

Конзервната индустрија во Македонија се соочува со недостиг од суровини, но и работници. Тоа сметаат вклучените дека негативно ќе влијае на работењето на оваа индустрија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close