Makedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДТема

Немањето работници и намалените површини најголем проблем за преработувачката индустрија

Конзервната индустрија во Македонија се соочува со недостиг од суровини, но и работници. Тоа сметаат вклучените дека негативно ќе влијае на работењето на оваа индустрија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close