0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Наскоро заеднички граничен премин со Бугарија

Отворањето на заеднички граничен премин меѓу Македонија и Бугарија може да се случи за неколку месеци, порача бугарскиот вицепремиер Томислав Дончев.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close