Дописници МКДОпштински вестиХроника

Нарушен јавниот мир во селска џамија во општина Пласница

Во просториите на селската џамија „Абди Бајрактар“ во село Лисишани, општина Пласница, вчера во попладневните часови бил нарушен јавниот ред и мир, информираат од СВР - Охрид.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close