Дописници МКДОпштински вести

Намалена цената за пречистување на отпадната вода во Гевгелија

Советот на Општина Гевгелија, на барање на јавното комунално претпријатие „Комуналец“ донесе одлука да се намали цената на услугата за пречистување на отпадната вода од домакинствата од 10,44 на 8,50 денари од метар кубен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close