БизнисБизнис.ПорталЕкономија

На повикот „СтартАПувај“ на ФИТР и Светска банка аплицирале 186 компании

Вкупно 186 компании аплицираа на повикот „СтартАПувај“ што Фондот за иновации и технолошки развој го реализира во соработка со Светска банка, а во кој целна група беше младата популација во земјава, а главна цел да се поттикнат поголем број на млади луѓе да се охрабрат и да формираат свој бизнис.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close