СветСвет.Портал

Најмалку шест жртви во поплави и свлечишта во Индонезија

Најмалку шест лица, меѓу кои две деца, загинаа во поплави и свлечишта предизвикани од обилните дождови во централните делови на Индонезија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close