Дописници МКДОпштински вести

Најголем дел од улиците во Струмица исчистени од снегот

Од ЈПКД „Комуналец“ Струмица информираат дека 90 проценти од улиците во Струмица се исчистени од снегот и до крајот на денот се очекува да заврши чистењето уште во населбите „Карпош“ и „Чифлик“.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close