0_Македонија.ПорталПолитика

МЗ: Досега 75 заболени од мали сипаници

Од декември, кога беше прогласена епидемија на мали сипаници (морбили) во Скопје, досега, се регистрирани 75 заболени, информираа за МИА од Министерството за здравство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close