0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

МЗ: Досега 1.079 деца примиле МРП вакцина

МРП вакцина вчера до 19 часот примило 21 дете.  Досега се вакцинирани 1.079 деца. Во моментов, нема нови потврдени случаи на новозаболени лица од морбили (мали сипаници), соопшти синоќа Министерството за здравство.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close