ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Поради постоење основи на сомнение за сторена тешка кражба вчера бил приведен В.Б.(35) од Свети Николе. Тој со употреба на сила вчера околи 3:00 часот влегол во продавница на улица „Кочо Рацин“ во Свети Николе и одзел разновидна стока.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: +389 2 2461600 лок. 235

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close