ХроникаХроника.Портал

МВР Билтен (ДПЛ)

Денеска во 09:35 часот на улица "Бутелски венец" во Скопје поради сомнение за сторено кривично дело кражба лишени се од слобода Л.С.(18) и А.П.(59), двајцата од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close