0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderГраѓански сектор

МТСП: Граѓаните да пријават ако забележат бездомно лице

Доколку граѓаните забележат бездомно лице да го пријават на дежурните телефонски броеви за да биде сместено во некои од прифатните пунктови коишто се во функција од почетокот на зимскиот период, за да биде заштитено од естремно ниските температури, апелираат од Министерството за труд и социјална политика.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close