0_Македонија.ПорталДописници МКДПолитика

Мори Паские:Ратификацијата на Преспанскиот договор го отвора патот за нова ера на стабилност на регионот

Претседателката на Парламентарното собрание на Советот на Европа,  Лилиан Мори Паскиер, ја поздрави ратификацијата од страна на грчкиот парламент на „Преспанскиот договор" склучен на 17 јуни 2018 година помеѓу Скопје и Атина, јавува дописникот на МИА од Стразбур.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close