ЕвропаЕвропа.Портал

Моравјецки: Ќе ги затвориме сите „ескејп соби“

Полска ќе ги затвори сите „ескејп соби“ кои не ги исполнуваат безбедносните стандарди, изјави денеска полскиот премиер Матеуш Моравјецки.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close