0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници МКДСторија

Младиот моден креатор Методи Коцев е штипскиот Александар Мекквин

Во градот на текстилот, познат како македонскиот Манчестер, на една рака можат да се избројат модните креатори кои имале храброст да отворат свои работилници, односно ателјеа и да егзистираат од своите креации. Младиот моден креатор Методи Коцев од Штип е еден од нив. Втора година по ред тој креира невестински и свечени фустани.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close