Оригинални текстови

Министри од Владата на РМ присуствуваа на прославувањето на Богојавление – Водици во градовите низ земјата 

Денес, по повод православниот христијански празник Богојавление - Водици, министри од Владата на Република Македонија присуствуваа на традиционалните манифестации со црковни обреди и фрлање крст во светите води.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close