0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Micotakis: Ciprasi është kryeministër i padenjë i cili e ndan popullin

 Kryetari i partisë opozita greke Demokracia e Re, Kirjakos Micotakis, dërgoi kritika të ashpra drejt kryeministrit, Aleksis Cipras, duke thënë se është "kryeministër i padenjë", i cili e ndan popullin, për shkak të qëndrimit të tij të shprehur para Makronit dhe Anastasiadisit se ata të cilët kanë marrë pjesë në protestat kundër Marrëveshjes së Prespës janë "populistë të djathtë ekstremë", lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close