0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Мицотакис: Ципрас е недостоен премиер кој го дели народот

Претседателот на грчката опозициска партија Нова демократија, Кирјакос Мицотакис, упати остри критики кон грчкиот премиер, Алексис Ципрас, велејќи дека е „недостоен премиер“, кој го дели народот, поради неговиот став изразен пред Макрон и Анастасиадис дека оние кои учествуваа на демонстрациите против Договорот од Преспа се „екстремно десничарски популисти“, јави дописничката на МИА од Атина.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close