Најава на настани

МИА најави – свет

Атина - Грчкиот Парламент треба да гласа за ратификација на Договорот од Преспа. Давос - Завршува Светскиот економски форум во Давос.

25 јануари 2019 (МИА)

Атина – Грчкиот Парламент треба да гласа за ратификација на Договорот од Преспа.

Давос – Завршува Светскиот економски форум во Давос.

Каиро – Одбележување на осмата годишнина од почетокот на антивладините протести во Египет, кои доведоа до уривање од власт на долгогодишниот претседател Хосни Мубарак.

Њу Делхи – Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса во посета на Индија.

Њујорк – Седница на Советот за безбедност на ОН посветена на влијанието на глобалните промени на светскиот мир.

Back to top button
Close