Најава на настани

МИА најави – свет

Истанбул - Вселенскиот патријарх Вартоломеј ќе го претстави томосот за автокефалност на новоформираната Обединета украинска православна црква.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close