МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

10:00/31 јануари 2019

10:00/31 јануари 2019

Македонија 33-та во светот според индексот на економски слободи
Заев на Н1: Конечно имаме земја која никој не ја оспорува
Имотен лист за 213 илјади дивоградби, законско решение за заглавените предмети
Се подготвуваат новите табли со Република Северна Македонија
Косовскиот државен врв на средба кај американскиот амбасадор
Протест во Загреб против „политичката репресија“
УНХЦР предупреди на можноста од зголемување на антимигрантската реторика
Гуаидо откри дека имал „тајни состаноци“ со претставници на вооружените сили
„Глобал Фајненс“: Исланд најбезбедна земја во светот, Македонија на 59 место

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close