МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

13:00/24 јануари 2019

13:00/24 јануари 2019

Советот на Европа потврди дека е побарано мислење за Законот за употребата на јазиците
Какламанис: Неприфатливи изјавите на Нимиц
Депозитите лани со раст од 10,5 отсто, кредитите со 7,3
Пред ЕСЧП во Стразбур 339 премети од Македонија чекаат на пресуда
Образованието рано го напуштаат 8,5 отсто од лицата меѓу 18 и 24 години
Рама: Албанија го  признава Гуаидо како привремен претседател
Би-Би-Си размислува да се пресели во Брисел после Брегзит
Рјабков до САД: Да не ви падне на памет воена интервенција во Венецуела
Во Австралија масовно умираат животни
„Ербас“ го оквалификува брегзит како „срамен“ (видео)

Back to top button
Close