МИА Бриф 5+5Пакети

МИА Бриф 5+5

16:00/17 јануари 2019

16:00/17 јануари 2019

Анѓушев: Очекувам сега Фени да биде стабилна компанија
Кабинет на Ципрас: Сите Грци треба да ја дознаат вистината за Договорот од Преспа
Наскоро заеднички граничен премин со Бугарија
Нема одложување на почетокот на второто полугодие од учебната година
Чавушоглу: Со нетрпение ја очекуваме Македонија во НАТО (ДПЛ)
Путин пристигна во Белград
Берлускони најави кандидатура за европските избори
Лабуристите подготвени за втор референдум ако нема договор
Уапсен осомничен за подготовка на напад на Белата куќа и други објекти во САД
Парламентот на Украина усвои нацрт закон за пренос на црковен имот

Back to top button
Close