0_Web_АктуелноДописници МКДПолитика

Мета: Влезот на Македонија во НАТО дополнителна гаранција за безбедноста во регионот

Албанскиот претседател Илир Мета, на денешната средба во Тирана со Командантот на воздухопловните сили на НАТО, генерал Тод Волтерс оценил дека зачленувањето на Македонија во Алијансата е гаранција повеќе за безбедноста во регонот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close