БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мета: Дијалогот Косово-Србија важен за европската иднина на двете земји

Успешноста на дијалогот Косово-Србија ќе придонесе за европската иднина на двете земји и за консолидација на соживотот и мирот во регионот, оцени денеска албанскиот претседател Илир Мета по средбата со лидерот на косовското опозициско Движење Самоопределување (ВВ), Албин Курти, кој престојува во Тирана.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close