0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

МЕПСО: Со лажните вести за Александар Герасимовски направена е штета на угледот на компанијата

Со објавувањето на лажната вест и спинот креиран на социјалната мрежа за Александар Герасимовски, што беше пласирана преку некои портали без да се провери согласно новинарските стандарди, направена е штета на угледот на МЕПСО, велат во денешното соопштение од МЕПСО.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close