0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

МЕПСО: Со лажните вести за Александар Герасимовски направена е штета на угледот на компанијата

Со објавувањето на лажната вест и спинот креиран на социјалната мрежа за Александар Герасимовски, што беше пласирана преку некои портали без да се провери согласно новинарските стандарди, направена е штета на угледот на МЕПСО, велат во денешното соопштение од МЕПСО.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close