0_Македонија.ПорталГраѓански сектор

Меморијален состанок посветен на жртвите од Холокаустот

Убедени сме дека со култивирање на универзалните вредности както што се толеранцијата, взаемното разбирање и почитта, ќе им помогне на помладите генерации да не бидат жртви на злото, туку да бидат дел од градењето на едно подобро и праведно општество, но и дека сите ние треба да се сеќаваме на Холокаустот во чест на жртвите за да се спречи и да не се повтори било каде во светот, рече ректорот на Универзитетот „Мајка Тереза„ Азиз Положани на денешниот Меморијален состанок посветен на жртвите од Холокаустот.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close