Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Меј не планира ново гласање за договорот за Брегзит на 13 февруари

Британската премиерка Тереза Меј изгледа дека не планира на 13 февруари во Парламентот повторно да се гласа за нејзниот договор со ЕУ за Брегзит, јавија светските агенции повикувајќи се на неименуван извор во Владата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close