0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualeIntervistëKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Mariçiq: Implementimi i Marrëveshjes së Prespës varet edhe nga bisedimet me BE-në

Shefi i ekipit teknik të Maqedonisë për bisedime me BE-në, Bojan Mariçiq, i cili ditëve të fundit qëndron në Bruksel në kuadër të procesit teknik të skriningut me Komisionin Evropian, u shpreh për MIA-n se Komisioni Evropian dhe vendet anëtare duhet të jenë të vetëdijshme se implementimi i një pjese të rëndësishme të Marrëveshjes së Prespës ka të bëjë me fillimin e bisedimeve me BE-në. Mosçelja eventuale e bisedimeve do të mund të sillte në pikëpyetje zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close