0_Македонија.ПорталАнализаДописници МКД

Лозарите бараат Фонд за исплата на грозје, за винарниците да не ги манипулираат како во минатото 

Лозарите бараат Фонд за исплата на грозје, за винарниците да не ги манипулираат како во минатото, бидејќи некои од нив сè уште немаат земено пари за родот од пред неколку години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close