0_Македонија.ПорталАнализаДописници МКД

Лозарите бараат Фонд за исплата на грозје, за винарниците да не ги манипулираат како во минатото 

Лозарите бараат Фонд за исплата на грозје, за винарниците да не ги манипулираат како во минатото, бидејќи некои од нив сè уште немаат земено пари за родот од пред неколку години.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close