0_Македонија.ПорталДописници МКДТема

Лошата страна на снегот во Струга

Радоста кај стружани за снегот траеше само неколку дена. Сега тие мака мачат како да стигнат до работните места, во продавница, болница и слично. Неисчистени улици и тротоари, прекуден кашести од снег, навечер замрзнати. Ова е сликата од градот на мостовите, кој кога падна снегот изгледаше како бајка. Една недела по обилните врнежи, граѓаните се молат да се стопли времето за да може нормално да функционираат, бидејќи снегот од околу 35 сантиметри ги изненадил институциите.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close