РезултатиФудбал

Ливерпул подобар од Брајтон за плус седум во однос на Манчестер сити

Лидерот на табелата во Премиер лигата попладнево забележа минимална, но многу значајна победа на гостувањето кај Брајтон, по што ја зголеми разликата на седум бодови во однос на бранителот на трофејот, Манчестер сити.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close