Дописници МКДОпштински вести

„Ластовици” – нов објект во рамки на градинката во Кичево

Советот на општина Кичево денеска на седница ја изгласа Предлог-одлуката за почнување со работа и вршење дејност на Јавна општинска установа за деца - градинка „Олга Мицеска" во Кичево, нов објект „Ластовици" (Далендушет).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close