ЕвропаЕвропа.Портал

Лабуристите подготвени за втор референдум ако нема договор за Брегзит

Најголемата британска опозициска партија, Лабуристичката партија е подготвена да поддржи втор референдум за излез на Велика Британија од Европската унија, доколку  Владата ги офрли нејзините предлози за Брегзит и се одлучи за „тврд излез“, односно излез без договор, изјави денеска лидерот на лабуристите, Џереми Корбин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close