ИзбраноМИА Истражува

Кумб Мела: Како се организира фестивал за сто милиони луѓе

Индискиот фестивал Кумб Мела кој почна вчера се смета за најголем собир на луѓе во светот. На фестивалот кој ќе трае до март организаторите очеуваат околу 120 милиони аџии кои ќе се соберат во Сангам, на делтата на Ганг Јамунa и митската река Сарасвати.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close