Biznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталДописници МКДТема

Кумановските чевлари очекуваат поддршка за раст на производството

Ред здравици, ред жалби за високи давачки, но и надеж дека 2019-та ќе биде успешна искажаа сопствениците на чевларските претпријатија на традиционалната претпразнична средба во Куманово. Во пријатна атмосфера разговараа за плановите за 2019-та, но се пожалија на недостиг од работници, високи давачки при извоз на готови и полуготови производи и увоз на репроматеријали, незначителна поддршка од власта за индустријата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close