Дописници МКДКултураКултура.ПорталТема

Кумановскиот Центар за култура со години без греење поради украден систем за затоплување

Повеќе од една деценија нема греење во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ Куманово. Во зимскиот период нема настани, манифестации во главната сала, во малата сала, во изложбениот салон. Системот за греење кој бил сместен во поранешниот „Текстилпромет“ во „Сума“ бил украден пред повеќе од деценија и оттогаш во зимските период не се одржуваат настани во оваа установа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close