Дописници МКДОпштински вести

Куманово ќе продолжи со субвенционирање комуналии за ранливите категории граѓани

Општина Куманово и годинава ќе ги поддржи ранливите категории граѓани преку три програми, соопштија, денеска одговорните од секторот за социјална, детска и здравствена заштита од општината. Овие програми се усогласуваат со потребите на граѓаните, но ќе бидат во согласност со измените што ги предвидува новиот закон за социјална заштита.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Back to top button
Close