Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Кристоф Флуге: Караџиќ и Младиќ би можеле да бидат ослободени

Судијата Жан-Клод Антонети подготвува ослободителна пресуда или значително полесна казна од првостепената за Радован Караџиќ и Ратко Младиќ, изјави поранешниот судија на Хашкиот трибунал, Кристоф Флуге.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.

Внесете лозинка или контактирајте со нашата маркетинг-служба за подетални информации:

Тел.: 075 284 506
075 284 502
075 280 297

Е-пошта: marketing@mia.mk

Таг
Back to top button
Close