0_Македонија.ПорталПолитички партии

Костадинов: Очекуваме до моментот на гласањето да се обезбеди двотретинско мнозинство

СДСМ очекува  дека до моментот на гласањето за последната трета фаза од уставните измени кои произлегуваат од Договорот од Преспа ќе биде обезбедено двотретинското мнозинство што е потребно за финализирање на процесот. Ова го изјави денеска на прес-конференција портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов пред почетокот на собраниската седница на чиј дневен ред е третата фаза од уставните измени. Додаде дека траат преговорите со БЕСА околу нивните барања во врска со уставните измени.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close